» מסנני מים

מי טובים   אוסמוזה הפוכה

מסנני מים
מחיר: 1490 ש"ח

מסנני מים בישראל

מתקני סינון מים, מתקני מים מינרליים ושאר פתרונות לאספקת מים נקיים לבית זוכים לפופולריות רבה. שוק המים בישראל מגלגל מחזור כספים של למעלה ממיליארד. כל צרכן שמבקש למצוא פתרון לאספקת מים יוכל למצוא כמה פתרונות. רוב האנשים אכן בוחנים במהלך חייהם את כל סוגי הפתרונות, עובדים אל מול מספר חברות ומקבלים החלטות בהתאם לטעם המים. את איכות המים שמספקים מסנני מים ביתיים או מכלים של מים מינרליים איש לא בוחן. לא ניתן לבצע בדיקות תקופתיות לאיכות המים בכל מסנן שמותקן בבית פרטי. החברות קובעות מועד להחלפת הפילטרים, חלקן גם טורחות לחטא את המערכת באותה הזדמנות. הצטברות של חיידקים בתוך מכלי מים מינרליים או רעלים שחודרים את המים מבקבוק הפלסטיק איש לא מאתר. חשיפת מכלי המים לשמש גורמת לפגיעה משמעותית באיכות המים. חלקיקים מהפלסטיק שבבקבוק חודרים את המים ופוגעים באיכותם בצורה משמעותית.

האם קיימים מים בריאים?

המים היחידים שעוברים בדיקות תקופתיות הם המים שזורמים בברזים. הרשויות מקפידות לבצע בדיקות, למדוד את ריכוזי החיידקים ולהוסיף כלור בהתאם. חברות המים המינרליים מקפידות גם כן לבצע בדיקות שוטפות. בקבוקי המים יוצאים מהחברה נקיים וצלולים. חיידקים מתפתחים במים כאשר מדובר במכלים לא אטומים, מים עומדים או מתקני מים מלוכלכים. שימוש נכון ותחזוקה שוטפת למתקן המים מבטיחה מים בריאים ונקיים. מסנני מים הם גם כן פתרון הולם לאספקת מים נקיים ובריאים לשתייה. כאשר עוקבים היטב אחר הנחיות היצרן מעטות הן התקלות. הקפידו להחליף את הפילטרים במועד הקבוע ולחטא היטב את המתקן. במצבים בהם המים משנים טעם או מדיפים ריח לא שגרתי יש לפנות במהרה אל נציגי החברה ולהזמין בדיקת מערכת.

מסנני מים - מחירים

שיקולי עלויות הם גורם משמעותי בבחירת פתרון מים זה או אחר. עלות חודשית של מסנן מים ביתי בסיסי שמותקנים בצנרת היא 60 שקלים, העלות השנתית מסתכמת ב-720 שקלים. אם תבחרו במים מינרליים (בקבוקים) תתבקשו להוציא כ-250 שקלים בכל חודש ו-3000 שקלים בשנה. מכשירי סינון נקודתיים שמותקנים על השיש כרוכים בעלות של 120 שקלים בחודש, 1500 שקלים בשנה. הנתונים מצביעים בצורה חד משמעית על היתרונות הכלכליים שטמונים ברכישת מסנני מים. המסננים כרוכים בעלות חודשית נמוכה בצורה משמעותית בהשוואה לבקבוקי המים המינרליים. חשוב לציין כי מסנני מים הם הבחירה הירוקה. בקבוקי הפלסטיק מזהמים את הסביבה וגורמים למצבורים גדולים של אשפה. שאיבת המים מביאה עמה פגיעות אנושות בשמורות הטבע ופוגעת בסביבת המחייה הטבעית של בעלי החיים.