» פילטר מים

מי טובים   אוסמוזה הפוכה

פילטר מים
מחיר: 320 ש"ח

פילטר מים - איך בודקים את איכות המים?

מים ראויים לשתייה הם מים שמכילים פחות מ-50,000 חיידקים בכל 1 מ"ל. רוב הפילטרים מסוגלים לעמוד בתקן והם מסננים היטב את המים. הבעייתיות מתחילה כאשר נוצרת סיטואציה של מים עומדים או שיבושים בפעולת הפילטר. לא קיימת בקרה על איכות המים לאחר התקנת הפילטרים בבית הלקוח. החברה מתריעה רק על הצורך להחליף פילטר מים אחת למספר חודשים. היא לא מבצעת בדיקות תקופתיות לבחינת איכות המים וריכוזי החיידקים.

חיטוי פילטר מים

בכדי להמשיך ליהנות ממים בריאים ונקיים יש לחטא את הפילטרים ואת המערכת כולה אחת לשנה. החלפת פילטרים ללא ניקוי יסודי של המערכת לא מונעת את הצטברות החיידקים וחדירתם אל המים. המערכות אמנם אטומות לחדירת אבק או לכלול מן החוץ, אך מים עומדים ומצבורי לכלוך וחיידקים שמקורם במי השתייה מצטברים במערכת. חייבים לחטא את המתקן כולו לפחות פעם בשנה. אלו שמתעלמים מכך זוכים במהרה לכאבי בטן. פילטר מים איכותי רוכשים רק בחברות שמחזיקות בתו תקן ואישורים מתאימים. הקפידו לרכוש פילטר מים שעבר את כל בדיקות האיכות ומסוגל לספק מים מתאימים לשתייה. בקשו מנציג החברה פרטים מדויקים אודות תהליך הסינון וריכוזי החיידקים והאבנית במים. קיימים בשוק חיקויים רבים שלא מצליחים לספק מים נקיים וראויים לשתייה. הם מצליחים לזכות בכל זאת בנתח שוק בעזרת מחירים נמוכים והטעיית ציבור הצרכנים.

חלקי חילוף וטיפולי תחזוקה - פילטר מים ביתי

את הפילטרים וחלקי החילוף למערכת יש לרכוש ישירות מהחברה או אצל הספקים המורשים. אם התפשרתם ורכשתם חלקי חילוף משומשים או זולים בצורה מחשידה, אל תתפלאו כשתקבלו מים באיכות ירודה. טיפולי התחזוקה המומלצים הם החלפת פילטר מים וחיטוי המערכת אחת למספר חודשים. המערכות המשוכללות מתריעות על הצורך בהחלפת פילטר על ידי נורה שנדלקת, במערכות ישנות יותר יוצרים נציגי החברה קשר עם הלקוח ומודיעים כי יש להחליף את הפילטר. החלפת הפילטרים מתבססת על פרקי זמן קצובים ולא על בסיס בדיקות איכות או כמות השימוש. ישנם מקרים בהם בעקבות שימוש תכוף במערכת הפילטרים נשחקים מהר יותר. איש אינו עוקב אחר איכות המים או מודע לכך. כאשר נציג החברה מבצע את החלפת הפילטרים ומציג בפניכם פילטרים חומים ומלוכלכים, דעו כי במשך כמה שבועות שתיתם מים לא נקיים. בניגוד לבדיקות שמבצעות הרשויות במאגרי המים איש לא בודק את איכות המים שמספק הפילטר הביתי שלכם לאורך זמן.